◉ FENYVESI ÁRON ◉
Fenyvesi Áron művészettörténész 1983-ban született Újvidéken. 2018 óta az acb Galéria főkurátora. 2002-ben kezdte meg tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán, ahol művészettörténet és esztétika szakon tanult. 2008-2009 között a Fiatal Képzőművészek Stúdiója Egyesület titkára volt. 2009 és 2010 között elnyerte a Kállai Ernő művészettörténészi-műkritikusi ösztöndíjat, amelynek keretében a modernista utópiák és a fiatal magyar kortárs képzőművészet kapcsolatát kutatta. 2009-ben jelölték a Lorenzo Bonaldi Díjra. 2009-től 2017-ig az Esterházy Művészeti Díj zsűritagjaként tevékenykedett. 2011 és 2018 között a Trafó Galériát igazgatta. Magyar művészeti folyóiratok mellett több írását is publikálta az ArtReview. Budapesten él és dolgozik.
◉ BENES JÓZSEF ◉
◉ FEJŐS MIKLÓS ◉
◉ GŐBÖLYÖS LUCA ◉
◉ HORVÁTH ERZSÉBET ◉
◉ KÁNTOR ÁGNES ◉
◉ JANUSKÓ KLAUDIA ◉
◉ KERESZTES ZOLTÁN ◉
◉ KISS ADRIAN ◉
◉ KÖNYV KATA ◉
◉ LADIK KATALIN ◉
◉ MAKRAI ADÉL ◉
◉ MÁTIS RITA ◉
◉ NYILAS MÁRTA ◉
◉ SÜVEGES RITA ◉
◉ UJJ ZSUZSI ◉
◉ BORDÁCS ANDREA ◉
Dr. Bordács Andrea, esztéta, az ELTE BDPK Vizuális Művészeti Tanszékének tanszékvezetője, docens
Magyar – történelem – esztétika - kulturális menedzser szakokon végzett. A kutatásai fő iránya részben a művészet-művészetelmélet határán mozog. Az oktatás mellett művészeti kritikákat, tanulmányokat, könyveket ír, szerkeszt, és független kurátori munkái vannak. A kortárs művészetben elsősorban a testkép, a feminista nézőpont, a női szerepek, a hagyományra való reflexió, azaz az újraírása, újraértelmezése, a digitális világ és a művészeti oktatás, művészetközvetítés témái állnak a hozzá a legközelebb. A fontos kutatási fókusza még a centrum-periféria kérdése, a közép-európai művészet.
◉ KOCSIS KATICA ◉
Kocsis Katica, esztéta aktív szereplője a hazai kortárs művészeti színtérnek. Újságíróként és kurátorként egyaránt dolgozik, a korábban megvalósult projektjei jellemzően női témákat jártak körbe, de rendezett már tárlatot a sérülékenység és a bolyongás otthonkeresés témájában is. Az instagramon futó videointerjú-sorozatában az alkotókat műtermeikben kérdezi, amelyek egyszerre engednek betekintést eezekbe a nem mindig látható terekbe, miközben közvetlen hangvételük a kortárs művészekkel való kapcsolódást célozza. Áprilisban jelent meg első, Weiler Péterről írt könyve, jelenleg a Kacsuk-gyűjteményről szóló köteten dolgozik. A Focus On Black Art online magazin alapítója, ezen a felületen fekete alkotókkal készített interjúkat publikál amelyek a fekete művészet mélyebb megismerését teszik lehetővé.
◉ NAGY GERGELY ◉
Nagy Gergely (1969), újságíró, szerkesztő, író. Budapesten él és dolgozik. Jelenleg a Qubit.hu munkatársa. Az ELTE BTK doktorandusz ösztöndíjasa. Fő érdeklődési területei a kortárs művészet, a kultúrpolitika és a kulturális ellenállás. Sokéves újságírói munka után 2013 óta előbb az Artportal, majd A mű online művészeti magazin főszerkesztője. Egyik kezdeményezője az East Art Mags-nek, a kelet-közép-európai régió öt művészeti magazinját összefogó együttműködési projektnek. Egyik alapítója az OFF-Biennále Budapest-et, a térség legnagyobb civil kortárs művészeti kezdeményezését gondozó civil szervezetnek. Négy könyv szerzője. Több, a művészeti szabadság és a szólásszabadság magyarországi helyzetével foglalkozó jelentésben is közreműködött. Tagja a Kritikus Kultúra csoportnak, amely eseményeket, konferenciákat szervez a hazai progresszív kultúra helyzetével kapcsolatban.
◉ SIRBIK ATTILA ◉
Sirbik Attila újságíró, író, kultúraszervező, vállakozó Jugoszláviában született, Požarevacon volt katona. Jelenleg Budapesten él és dolgozik.
Képzőművészeti írásait szerbiai és magyarországi lapokban publikálja. 2000 és 2024 között az Új Művészet Online főszerkesztője volt. Web- és brandépítéssel is foglalkozik. A Symposion Kiadó vezetője. Több könyv szerzője és társszerzője. Első regénye St. Euphemia címmel jelent meg a Magvető és a Forum kiadó közös gondozásában.
◉ TOPOR TÜNDE ◉ A KRITIKUSOK ZSŰRIJÉNEK ELNÖKE
1989-ben az ELTE-n végzett művészettörténet-magyaron. Dolgozott a Qualitas Galériában, kiállítást rendezett a Római Iskola festőiből. 1991–93 között művészeti tévéműsorok készítésében vett részt, Vaszary Jánosról kisfilmet készített. 1995-ben megalapította a Vendemiaire művészeti tanácsadó céget. Írásai jelentek meg több művészeti lapban, majd 2003-ban Artmagazint alapított, amelynek 2005-től főszerkesztője. Rónai Éva textilművészről könyvet írt. 2007 óta a Müpa művészeti tanácsadója, tárlatokat vezet, rádióműsorokban és podcastban népszerűsíti a kortárs művészetet. Az Élet a képben-podcast sorozatban Winkler Nórával kiállításokról beszélget. 2024-ben Pro Cultura Urbis-díjat kapott.