2025-ben az immár harmadik alkalommal megrendezésre kerülő LOKART 3.0 tematikáját napjaink talán legaktuálisabb kérdése jelenti: ” AZ ÉN TESTEM, AZ ÉN VÁRAM”.
2021-ben az első LOKART – kortárs képzőművészeti fesztivál Pécsen azzal a céllal, hogy ráirányítsa a figyelmet a város kortárs képzőművészeti életére. A kiállítás két kiállítóhelyen, a belvárosban a Pécsi Galériában és a Művészetek Háza Martyn Galériájában jött létre. Az alkotók akkor, a kényszerű mozdulatlanság időszaka után a mozgással kapcsolatos művészi elképzeléseiket fogalmazták meg. A témaválasztással ugyanakkor megidéztük annak az 1970-es pécsi kortárs absztrakt kiállításnak az emlékét, amelyet az akkori hatalom – mint a veszélyes korszellemet megtestesítő absztrakt műalkotások együttesét – bezáratott, és mint ilyen, történelmet írt.

A Zsolnay Örökségkezelő Nkft Vizuális Művészeti Centrum koncepciójának kidolgozója és művészeti vezetője.
A két év múlva ismét megrendezett LOKART-on, átlépve Pécs határait, 80 pécsi, budapesti, valamint két testvérváros – Lyon és Eszék – művészeinek alkotásait mutattuk be, mintegy nyolc helyszínen. A LOKART tehát nemcsak a helyi művészek bemutatkozását jelenti, hanem képviseli Pécs kortárs képzőművészethez kötődő, immáron
hosszú évtizedekre visszanyúló kapcsolatát, a város egyedülálló kulturális – művészeti identitását, ha úgy tetszik, a „hely – művészi, kreatív – szellemét”. Akkor a téma, Vasarely szülővárosában, a nemcsak optikai értelemben vett illúzió volt.

Fekete Valériával közösen formálta meg a LOKART koncepcióját.
A LOKART 3.0 különösen nagy hangsúlyt feketetett az együttműködésre a helyi, hazai és külföldi társintézményekkel: a pécsi Janus Pannonius Múzeum, az Ancora Art Galéria, és a Nick Galéria közreműködésével rendezzük meg. Külföldi partnereink a Lyoni és Isztambuli Biennálé. A kiállító művészek közül Gozdü Ilkin, Iz Öztat, Meltem Isik, Mevre Tuna, Nilbar Güres Pécs testvérvárosából, Isztambulból érkeztek. Nadezda Kirsanki pedig a Lyoni Bienannlén a fiatal alkotók programjában szerepelt. A LOKART távlati célja a kapcsolatok a bővítése itthon és külföldön egyaránt, hogy a pécsi Biennálé hamarosan a nemzetközi kortárs képzőművészeti életben markánsan jelenlevő seregszemle legyen.
Ebben a szellemben készültünk eddig is, és készülünk a jövőben is a 2027-es LOKART 4.0-ra.